logo_haim.png
שם מלא*:
דוא"ל:
טלפון*:

הספרים שלנו

כאור בשולי הענן

"תמונה. שלושה ילדים נראים בה, יושבים שעונים על סולם, בחצר בית גדול. הבית עטור שיחים, ועצים גבוהים לצידו. שני בנים ובת. בידיה של הבת כלב חום. נראה כי שלושת הילדים הללו חולקים ביניהם קשר קרוב. ניכרים בה שמחה, ביטחון שמקורו בילדות יפה, בחיים טובים ויציבים. אלה הם שלושת ילדי משפחת שטרנברג: רפי הבכור, בן ה- 13 והתאומים: יוקי ומרים, בני 10 וחצי. עת חופשת הקיץ היא. גרמניה, שנת 1933. כמה נעימה היא תמונה זו, וכמה קורעת לב. הרי עוד מעט קט הכל ישתנה כאן..."
 
(מתוך: "כאור בשולי הענן", סיפורה של מרים רוט (נאור).
 

רחל דליות

"סיפור חייה של רחל דליות יכול היה לשמש בקלות רבה כחומר גלם לספר מתח, רומן אפי, או לסרט קולנוע דרמטי, רומנטי ומרגש. התהפוכות, הדרמות והמעברים שעשתה בחייה בין ארצות, יבשות ותרבויות הם עצומים, בלתי נתפסים כמעט: החל בילדות היפה, כבת למשפחה יהודית בבריסל שבבלגיה, דרך מוראות מלחמת העולם השנייה והשואה, בהן הוסתרה במנזר בזהות בדויה כנוצרייה. המשך - בעלייה לארץ, והמפגש הקשה והטעון עם ה"צברים", בני המקום, האהבה והנישואין לשמואל דליות והשנים שעשתה עם משפחתה בשליחויות באפריקה הרחוקה..." 
 
(מתוך: רחל דליות - סיפור חיים)
 

הסיפור של זורה

סיפורה של אישה, שתחנות חייה שזורות, לבלי הפרד, בסיפור לידתן והקמתן של מדינת ישראל, ההתיישבות העובדת והעשייה הציבורית.
לכבוד יום הולדתה ה-80, בחרה לספר אותו לבני משפחתה, ולהגישו להם כשי, בהפתעה.
לבקשת הלקוחה תורגמו תקצירים של פרקי הספר לאנגלית.

לצפייה בספר השלם הקליקו.

"שלוש ארצות ומולדת" - סיפורה של אסתר שטרן

אסתר וורסטייל נולדה בגליציה שבפולין. כנערה היגרה עם משפחתה לאנטוורפן, בלגיה, ושם השתלבה כעובדת בתעשיית היהלומים שנשלטה ע"י יהודי העיר.  עם עליית הנאצים לשלטון, וברגע האחרון לפני פרוץ המלחמה, הפליגה, על סיפונה של אניית המעפילים הבלתי לגאלית  "דורה", אל חופי פלשתינה. עמה עלה גם אלברט שטרן - בעלה לעתיד. בהגיעם הנה חוו מעט מחיי הקיבוץ, ולאחר מכן קבעו מושבם בראשון לציון ובאו בברית הנישואין. בתקופת מלחמת העולם השנייה התנדבו, שניהם לשירות בצבא הבריטי. אסתר נשלחה למצרים, ולאחר מכן ככוח עזר סיעודי לאיטליה, שם בילתה תקופה קסומה. בתום המלחמה השתחררה, שבה ארצה, והתאחדה שוב עם בעלה. הם קבעו את  מושבם בתל-אביב, ואח"כ ברמת גן, והקימו משפחה. שני בנים נולדו לאסתר, ושבעה נכדים.

תמונות להמחשה:

"בגני נטעתיך" - סיפורה של עדינה קוטנר

סיפורה של עדינה קוטנר, בת למייסדי המושבה כרכור. הוריה של עדינה הגיעו לכרכור בשנת 1925, והקימו במושבה הקטנה והצעירה את בית הקפה-מסעדה-מלון הראשונים. סיפורה של משפחה שהציונות הייתה נר לרגליה, שנאחזה במקום על אף התנאים הקשים ויכלה להם. סיפורו של עסק מקומי, שלנגד עיני קמה ועלתה דמותו: צבעונית ושוקקת חיים.

לצפייה בספר השלם הקליקו

ילדות יחפה בקיבוץ

במלאת לה שבעים, כתבה תמר דרור את סיפור ימי ילדותה בקיבוץ. אלינו פנתה לצורך שירותי עריכה, עיצוב גרפי והבאה לדפוס. עוד ספר פרי שיתוף הפעולה בין "הד כתיבת סיפורי חיים" שלי לבין "תמונות - סיפור אהבה" של בתיה פארן- ניסני.

"כאן על פני האדמה" - סיפורה של רות זקס

לצפייה בספר המלא הקליקועבור רובינו, "רשימת שינדלר" הוא שמו של סרט הוליוודי. בשביל רות זקס, שאת סיפורה כתבתי, מדובר במציאות חיים. היא הייתה האדם הנכון, במקום הנכון ובזמן הנכון, ועל כן זכתה בחייה. סיפור מרתק על ימים אפלים, על אומץ לב מצמרר, ועל ניצחון החיים.

חיי רחל – רחל אמיר

סיפורה של רחל אמיר, בת היישוב נשר, שצמח סביב מפעל המלט "נשר". בת הארץ הזו, אשר צמחה ובגרה ביחד עמה. אמנית בחסד. אישה יפה, חזקה ואצילית, שידעה טרגדיה ואבדן קשה ויכלה להם.
 

רייזי אמסטרדם

בת עשר הייתה רייזי, כשפרצה מלחמת העולם השנייה. ברגע אחד התהפך עולמה. כל מה שהכירה נעלם לבלי שוב. בת הזקונים, שזכתה עד אז לחיי שפע במשפחה חמה ואמידה בצ'כיה, נאלצה, בן יום, לעמוד בתורים ארוכים כדי להשיג פת לחם עבור משפחתה, וסבלה פחד מוות וחרפת רעב. הבסיס האיתן שזכתה לו בבית ילדותה עמד לזכותה, עת נאלצה להיפרד מבני משפחתה, ולשרוד במחנה עבודה בגרמניה. רוחה לא נשברה גם עת הבינה, בתום המלחמה, כי רק אחותה הבכורה שרדה. כל יתר בני המשפחה נספו. באומץ ובנחישות, בנתה לה רייזי חיי משפחה למופת, במדינת ישראל – מדינת היהודים.

"האור שבקצה החושך" - סיפורה של חנה לייבמן

חנה ידעה ילדות יפה בפולין, בטרם השיגה אותה אימת מלחמת העולם השנייה והשואה. ביחד עם בני משפחתה, נדדה במשך עשר שנים ברחבי אירופה, בתנאי פחד, רעב ומחסור. עם הקמת המדינה עלתה ארצה, נישאה והייתה לאם. ואז נחתה עליה המכה הקשה מכל: אובדן מאור עיניה לצמיתות. זה סיפור על חושך ואור. על אישה ששרדה את הקשים שבמכאובים, לא נכנעה, לא ויתרה, ועמדה על זכותה לחיות את חייה כאדם פעיל, עצמאי, וחיוני לחברה. ספר זה הנו פרי שיתוף פעולה בין "הד - כתיבת סיפורי חיים" - אשר על התיעוד, להדס טפיאס - אשר על העיצוב הגרפי וההבאה לדפוס.

ספר זיכרון - "חיי לאה" - סיפורה של אליזבט (ליז) אליזירוב

קצרים היו ימי חייה של אליזבט (ליז) אליזירוב לבית טיביאייב - קצרים אך מלאי משמעות. ליז נולדה בקווקז, עלתה ארצה כילדה קטנה, וביחד עם משפחתה התיישבה בבאר-שבע. מגיל צעיר התבלטה בין אחיה, כתלמידה מצטיינת, וכנערה אחראית, שנטלה על עצמה תפקידים רבים בחייה המשפחה.  עם מותו הטרגי של אבי המשפחה בתאונת דרכים, נטלה ליז את מקומו, ושימשה כעמוד התווך המשפחתי. בד בבד עם אלה, הקימה את סניף עמותת "ידיד" בשדרות, שנועדה לרווחת התושבים, וניהלה אותו במשך שנים. בגיל צעיר נישאה לאהרון. ביחד בנו בית לתפארת, ולאחר שנות ציפייה - גם משפחה בת שלושה ילדים. רק בת ארבעים וחמש הייתה ליז במותה, לאחר מחלה קצרה ומייסרת. הספר לזכרה מצייר קווים לדמותה, ומנציח אותה עבור ילדיה, אמה, אחיה ולמען הדורות הבאים.
 

ספר מתנה ליום הולדת 60

ספר מתנה, בהפתעה, לרגל יום הולדת 60. משפחתה של כלת השמחה פנתה אלי. ביחד, בעבודה משותפת מהנה ומרתקת, יצרנו עבורה ספר חיים יפהפה ומרגש, הכולל עבודות אמנות פרי מכחולה, וכן שירים בשערי הפרקים - בחירה משותפת של בני המשפחה ושלי.
ספר מתנה בפורמט מרובע, ייחודי ומהודר.

לצפייה בספר השלם הקליקו

ספר מלווה לתערוכה היסטורית

ספר מלווה לתערוכה "כרכור - כך היינו, חיינו" שהתקיימה ב"בבית הראשונים" בפרדס חנה ביוני 2013, כחלק מאירועי "100 שנה לכרכור".
בתערוכה הוצגו תצלומים של מייסדי וותיקי כרכור. הספר הזה מביא את סיפורי החיים שמאחורי התמונות.